Nem Alıcı

Nem Alıcı

Nem Alıcı

Havanın kalitesi yaşadığımız ortamda büyük önem taşıyor.

Havada nemin az olması ya da aşırı derecede nem bulunması soluduğumuz havanın kalitesini etkiliyor. Hatta hastalıklara da sebebiyet verebiliyor.

Kaliteli bir hava için nem miktarı yüzde 40-yüzde 50 arasında bulunması gerekiyor.

Havanın nemini ise nem alıcı cihazı ile ayarlayarak havanın kalitesini artırıyor.

Açık yerlerde nem miktarını kontrol altında tutmak çok zor iken kapalı yerlerde nem alma cihazı sayesinde su yoğuşması yaşanmadığından nem, rutubet ve küf gibi sorunlar da yaşanmıyor.

Yüksek neme sahip olan bir ortamda yaşanan su buharı mobilyalara, eşyalara zarar veriyor, insan sağlığını olumsuz olarak etkiliyor.

Havadaki nem binanın duvarında, tavanında ve yüzeylerinde terlemeye yol açıyor. Binanın içine işleyerek uzun vadede bina için de zararlı bir hale dönüşüyor.

Yosun ve küflerin oluşmasına da sebep veren buharlaşma yaşanılan yerin kötü kokmasına da sebebiyet verebiliyor.

Bu kötü durum ile karşılaşmak istemeyenler rutubet oluşumuna neden olacak yüksek nemi ortamdan uzaklaştırmak zorundalar.

Bunun için de en pratik yol nem olması muhtemel yerlerde kurutma cihazları kullanarak ortam nemini azaltmaktır.

Gerek yaşanılan ortamın hava kalitesini yükseltmek ve konforlu bir ortam yaratmak, gerek yüksek nemin yol açtığı sağlık sorunlarından etkilenmemek, gerek evin ömrünü kısaltmamak ve eşyaların zarar görmesini engellemek için nem alma cihazı büyük önem taşıyor.

Sadece evimizde değil işyerlerimizde de yüksek nem olasılığı olduğu için cihazların hem ev hem de iş yerine alınması yerinde oluyor.

Bu tür cihazları pahalı bularak evine ya da iş yerine almayanlar küf ve rutubet ile karşılaştıklarında ya da bu yüzden sağlık sorunları yaşadıklarında nem alıcı cihazlara ödeyecekleri paradan çok fazlası ceplerinden çıkıyor.

Cihazı almaya karar verenlerin ise almak istedikleri mekâna uygun cihazların alması yerinde oluyor.

Örneğin 50 metrekarelik bir alan için 9 BTU’luk bir klima nasıl yetersiz geliyor ve yanlış seçim oluyorsa 50 metrekarelik yüksek rutubetli bir alana küçük bir cihaz yerleştirmekte o kadar yanlış bir seçim olarak karşımıza çıkıyor.

Bu cihazların verimli ve etkin kullanılması için kullanılacak alana en uygun nem alıcı seçilmesi halinde kaliteli bir hava ve konforlu bir yaşam alanı sizleri bekliyor.

Elektrik ve mazotla çalışan nem alıcı cihazı ortamdaki havayı filtreliyor emiyor ve içeride oluşturmuş olduğu soğuk hava bölmesinde havayı yoğunlaştırıyor. Yoğunlaşan hava ise cihazın su haznesinde toplanıyor.

Nemi alınmış olan hava ise ısıtılıyor ve kuru hava olarak tekrardan ortama gönderiliyor.

Çalışma prensibinden kabaca bahsettiğimiz nem alıcı insanlar için önemli bir cihaz olduğundan bu cihazı temin etmek isteyenler bizimle iletişim kurabilirler.

Firmamızdan Kiralık veya Satılık olarak her bütçeye uygun olan fiyatlar ile rahatça kiralayabilir yada bütçenizi ve nem sorunu çözecek nem alıcı cihazı temin edebilirsiniz.