Garaj Şap Kurutma

Garaj Şap Kurutma

Garaj şap kurutma işlemi normal binalarda uygulanan şap kurutma işleminden farksız bir işlemdir.

Ancak garajlarda zeminin pürüzsüz ve düz olması çok daha önemli olduğundan dolayı ve garaj alanlarında güneş ışığından yararlanabilmek mümkün olmadığı için şap kurutma işlemi iki kat önem kazanmaktadır.

Garaj şap kurutma sırasında uygulanacak olan yöntem alanı parsellere ayırarak kurutma yöntemi ve kullanılacak olan cihaz ise şap kurutma cihazı olmalıdır.

Bu yöntem ve cihaz bir araya geldiğinde garajların zeminleri çok daha düz ve pürüzsüz olmakta aynı zamandan ilerleyen dönemlerde nemlenme ve rutubetlenme gibi sorunlar ile karşılaşma ihtimali çok ama çok düşük olmaktadır.

Garaj şap nem kurutma işleminin bu denli önemli olmasının nedenlerinin arasında öncelikle garajların genel anlamda güneş ışığına hasret kalmaları gelmektedir.

Güneş ışığı ile buluşmayan bir yapı nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile sık sık karşılaşabileceği gibi aynı zamanda bu durumun ileri bir safhası olan küflenme ve buna bağlı olarak koku sorunu ile de karşı karşıya kalmaktadır.

İşte tüm bu sorunların üstesinden gelebilmek için garajların zeminlerine şap uygulaması yapılmaktadır.

Şap uygulaması garajlarda sadece görsel anlamda düzlük, pürüzsüzlük ya da parlaklık versin diye değil, aynı zamanda nemlenme, rutubetlenme ve küflenme sorunlarının da önüne geçmesi için uygulanmakta olan bir işlemdir.

Garaj alanlarında uygulanacak şap kurutma işlemi sırasında normal binalarda uygulanan kurutma işleminden çok daha çabuk hareket edilmelidir.

Şap atma işleminin tamamlanmasının hemen ardından şap henüz beton ile buluşmuşken ve betonun derinliklerine inmeden kurutma işleminin gerçekleştirilmesi inanılmaz bir zaman kazanımını sağlamaktadır.

Şap betonun derinliklerine indiğinde ise ortamda zaten güneş olmadığı için fazla olan nem beton üzerine iyice yoğunlaşmakta ve kurutma işlemi yapılırken zorlanılmaktadır.

Bu zorlanmadan kasıt ise zaman anlamında bir zorlanma olmaktadır. Normalde çok kısa süre içerisinde tamamlanacak olan kurutma işlemi eğer şap atıldıktan sonra beklenirse tahmin edilen süreden de uzun sürebilmektedir.

Özellikle garaj gibi güneşin yüzünü ve sıcaklığını göstermediği alanlarda şap kurutma cihazı üstün performansı ve hiç durmadan çalışabilme özelliği ile adeta kurtarıcı gibi hayatımıza girmiştir.

Sadece şap üzerinde mevcut olan nemi değil, aynı zamanda ortamda bulunan fazla nemi de ortamdan uzaklaştıran kurutma cihazı her türlü hava ve inşaat koşulunda çalışabilecek şekilde tasarlanmasıyla da ne kadar dayanıklı bir cihaz olduğunu göstermektedir.

Garaj şap kurutma işlemi sırasında kullanılacak olan şap kurutma cihazının kurutulacak olan garaj zeminin büyüklüğüne göre seçilmesi zaman kaybının önüne geçecektir.

Eğer zemin metrajı tahmini olarak bilinmeden cihaz seçimi yapılırsa ve yapılan cihaz seçimi de alanın büyüklüğünü kaldıramaz ise normalde 1 haftada kurutulacak şap 3 – 4 hafta da ancak kurutulabilmekte bu durumda hem zaman kaybına hem de şapın formunu bulamamasına neden olmaktadır.

Bu sebeple şap kurutma cihazı temininiz yaparken mutlak suretle kurutulacak olan garaj alanınızın metraj olarak alanını tahmini de olsa bilmenizde yarar bulunmaktadır.

Firmamız aracılığıyla dilerseniz satın alabileceğiniz dilerseniz kiralayabileceğiniz şap kurutma cihazlarımız adresinize kadar getirilmektedir.

Firmamıza kurutma cihazı talebinizi ulaştırdığınızda alanınızın metraj olarak büyüklüğünü ve adresinizi bizlerle paylaşmanız doğru cihazın en kısa süre içerisinde adresiniz getirilmesini sağlayacak böylece olası vakit kayıplarının da önüne geçilmiş olacaktır.

Adresinize kadar getirilen şap kurutma cihazının kullanımı hakkında her türlü bilgi teknik personellerimiz aracılığıyla tarafınıza aktarılacak ve cihaz kullanıma hazır bir şekilde teslim edilecektir.

Otopark şap kurutma işleminde yılların deneyimine sahip olan firmamız ve teknik personellerimizden gerektiğinde garajın kurutulması işleminde cihazın doğru bir şekilde konumlandırılması hususunda yardım isteyebilirsiniz.

Garaj şap betonu kurutma işlemleriniz sırasında her türlü ekipman ve personel desteğini size sağlamak için hizmetinizde bulunan firmamız şap kurutma işlemlerini sadece garajlarda değil, hastanelerde, kapalı spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde ve her türlü yapıda gerçekleştirmekte ve çok başarılı sonuçlar almaktadır.

Garaj şap kurutma işlemi son derece hassas bir iş olmakla birlikte kurutma cihazının şap atılmış zemine doğru bir şekilde yerleştirilmiş olması da önemli olduğundan dolayı, şapın gereğinden çok fazla ısıtılması şapın formunu etkileyeceğinden kurutmanın daha hızlı olacağı düşünülerek kurutma cihazı şap atılmış alana çok fazla yakın konulmamalıdır.

İstenildiği takdirde şap kurutma cihazının konumlandırılması ve kullanılması hususunda personel temini de firmamız aracılığıyla sağlanabilmektedir.

#garajşapkurutma #otoparkşapkurutma #şapkurutma #şapnemkurutma #şapkurutmacihazı