Isımak Isıtıcı İle Beton Kurutma

Isımak Isıtıcı İle Beton Kurutma

Isımak ısıtıcı ile beton kurutma işlemi son derece sağlıklı, kontrollü ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Isımak cihazı ile beton kurutma yapıldığında beton üzerinde oluşmuş nem yoğunlaştırılarak ortamdan uzaklaştırılmakta ve beton üzerinde nem dengesi sağlanarak betonun daha kısa süre içerisinde formunu bulması amaçlanmaktadır.

Isımak ısıtıcısıyla beton kurutma işlemini gerçekleştirebilmek için firmamız ile bağlantıya geçmeniz ve kurutulmak istenilen betonun büyüklüğü ve adres bilgilerinizi bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır.

Cihaz adresinize kadar getirilmekte ve kullanımı hakkında kısa bir sunum yapılarak çalışır bir şekilde teslim edilmektedir.

Isımak ısıtıcıyı satın alabileceğiniz gibi firmamız aracılığı ile kiralayarak da dönemsel ve kısa süreli çalışmalarınızı gerçekleştirebilir beton kurutma işleminizi sağlıklı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Beton kurutma işleminin ısımak ile yapılması betonun formunu bulmasına yardımcı olduğu gibi ilerleyen zamanlarda nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşmasına da engel olmaktadır.

Ayrıca beton üzerine uygulanacak olan diğer materyallerin ( yalıtım malzemesi, badana, boya vb.)sağlıklı bir şekilde beton ile bütünleşmesini sağlamakta ve işlevlerini daha iyi yerine getirebilmelerine yardımcı olmaktadır.

Isımak cihazı 100 metre uzaklıktan yüksek üfleme gücü ile bir sıcaklık yayabilmekte ve bu sıcaklık ile beton üzerinde oluşmuş ıslaklık ve rutubetlenmeyi uzaklaştırarak özellikle inşaatların çok daha kısa süreler içerisinde bitmesini sağlamaktadır.

Beton kurutma işlemi yapılırken inşaatların hepsinde diğer bütün işler beklemeye alınmakta ve sadece betonun kuruması beklenmektedir. Bu bekleyişi ısımak cihazı ile günlere indirgemek mümkün olmaktadır.

Isımak cihazı ara vermeden çalışabilme özelliği sayesinde kullanıcılarının zaman kaybını engellemekte ve onlara diğer inşaat işlerinin yapılabilmesi için ekstra zamanlar kazandırmaktadır.

Teknolojinin bu denli gelişmediği dönemlerde inşaatlarda yeni beton atımı sonrasında beton kuruma işleminin kendi kendine olması beklenir ve bu bekleyiş aylar sürerdi. Bu bekleyiş sırasında inşaat üzerinde bir çivi bile çakılamaz ve inşaatlar çok uzun sürerek herkesi zor durumda bırakırdı.

Ancak günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık aylar süren bekleyişler yerini sağlıklı, kontrollü ve hızlı kurutma şekli olan ısımak cihazı ile kurutmaya bıraktı. Böylelikle inşaatlar çok daha kısa süreler içerisinde tamamlanmakta ve inşaat firmaları da daha çok inşaat yapabilmektedirler.

Maliyet olarak çok yüksek maliyetlerin ödenmesine gerek kalmadan satın alabileceğiniz ya da kiralayabileceğiniz ısımak cihazlarına ödediğiniz ücretin karşılığını fazlasıyla alacağınızdan en ufak bir kuşkunuz bile olmasın. Isımak cihazını kullandığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacağınızdan eminiz.

Isımak ısıtıcı ile beton nemi alma işlemi sadece inşaat halinde olan yapılarda değil, inşaatı tamamlanmış ve içerisinde yaşanan binalarda da kullanılabilmektedir.

İçerisinde bir yaşam geçen bu binalarda gerek kullanımdan kaynaklı, gerekse de yapım aşamasında betonun sağlıklı kurutulmamasından kaynaklı nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşılabilmektedir.

Bu tarz bir sorun ile karşılaşıldığında sorun kesinlikle göz ardı edilmemeli ve mümkün olan en kısa süre içerisinde soruna çözüm bulunmalıdır. Aksi takdirde bina üzerinde istenmeyen olaylar yaşanabilmekte ve ekstra birçok maliyet de bu istenmeyen olayların sonucunda ortaya çıkabilmektedir.

Özellikle apartman dairelerinde sıkça rastlanan duvar, tavan ya da taban nemlenmelerinin çözüme kavuşturulmasında ısımak cihazı kullanımı gerekmektedir. Ancak ısımak cihazını kullanmadan önce sorunun ne olduğu, nerden kaynaklandığı bulunmalı ve sonrasında çözüme kavuşturulmalıdır.

Sorun çözüme kavuşturulduktan sonra ısımak cihazı ile nemlenmiş alanın kurutulma işleminin yapılmasının sebebi ise kurutma işlemi sonrasında nem sorunun tekrar ortaya çıkmamasını sağlamaktır.

Eğer sorun çözülmeden kurutma işlemi yapılırsa, ısımak görevini tam anlamıyla yapamayacak kurutma işlemi gerçekleşse dahi belirli bir süre sonra nemlenme kurutulan alanda tekrar gözlemlenecektir.

Isımak ısıtıcı ile beton kurutma işlemi son derece kolay bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek ve cihazı kullanabilmek için özel bir eğitim almaya gerek bulunmamakla birlikte cihaz kendi kendine çalışmakta ve kurutma işlemini gerçekleştirmektedir.

Cihazı kullanacak olan kişiye düşen görevler ise bellidir. Cihazı kurutulacak beton alanın tamamına hâkim bir noktaya konumlandırmak eğer bu mümkün değilse kurutulacak beton alanı eşit parçalara bölüp her eşit parçanın eşit süreler ile kurumasını sağlamaktır.

Isımak ısıtıcı ile beton nemi kurutma işlemi betonun büyüklüğüne göre değişen zaman aralıkları içerisinde betonun üzerinde oluşan nemi ve ıslaklığı yok etmektedir.

Genellikle bu süre 1 ayı geçmemektedir. Geçmişte 3 ile 6 ay arasında süren beton kurutma işlemlerinin ısımak cihazı sayesinde 1 ay gibi kısa bir süreye inmesi inşaat sektörünün elini oldukça rahatlatmıştır.

Isımak ısıtıcı ile beton kurutma işleminiz gerçekleştirmek için firmamız ile bağlantıya geçmeniz betonunuzun sağlıklı, kontrollü ve hızlı bir şekilde kurutulmasını sağlayacaktır.

#ısımakısıtıcıilebetonkurutma #ısıtıcıilebetonkurutma #betonkurutma #ısımakbetonkurutma #ısımakbetonkurutmacihazı